Bewegen met fitlala en de nieuwe biertempel

Het nieuwste liedje voor de Koningsspelen schalt elke dag door ons huis. Fitlala. Ieder kind moet bewegen en fit zijn – en al vier jaar lang maak ik deze propaganda via Kinderen voor Kinderen mee.

Biertempel

En tegelijk is in ons dorp de nieuwste biertempel de hotspot. De foodhall draagt de naam van een ingrediënt van bier, en in de prachtige aangebouwde serre zitten hippe gezinnen op weekendmiddagen te genieten van de meest originele biertjes en pannenkoeken.

We swingen ons Fitlala
We zingen ons fit ja ja
We springen lekker in het rond
Yes, daarom – parompompom

Bewegen

Bewegen moet want dat is echt goed”. Dat zegt een meisje in het liedje heel serieus recht in de camera. Op het ene moment willen we met zijn allen fit zijn en leggen we dat ook kinderen op. Rokers zijn paria’s geworden, suiker is het nieuwe gif. Rentmeesterschap. En op het andere moment lopen we in de supermarkt door een lange gang speciaalbiertjes. Naast de gezondheidscultus staat het bacchanaal, de genotsmachine. We moeten genieten en daar hoort drank bij.
De samenleving is in de war. Ik ben in de war. De tegenstrijdige eis: gezond leven en genieten.

Daarom de donderdagvraag:

Herken jij de verwarring? Hoe ga jij om met deze verwarring?

Deel dit verhaal:
Auteur van de week

Geschreven door:

Thema: Blog
29 maart 2018

95 x gelezen
Kaarsjes:
Bekijk meer kaarsjes
Steek zelf een kaarsje aan
Kaars